W tym tygodniu w naszym przedszkolu

W  czwartek, 17 listopada br. przedszkolaki z Przedszkola “Pod Lipami” będą miały okazję zobaczyć jak powstaje papier – odwiedzi nas p. Marek Motylewski z MONDI Świecie. Również w czwartek spotkanie z muzyką – kolejny raz odwiedzą nas goście z Filharmonii Pomorskiej. Tym razem koncert  pt. “Muzyka i poezja”.

Natomiast w piątek, 18 listopada spotkanie z Baba Ludą.

Zagroda BabaLuda to gospodarstwo wiejskie o charakterze edukacyjnym. Właściciele zajmują się chowem dawnych ras zwierząt oraz uprawą starych odmian jabłoni, których niewiele zachowało się w przydomowym sadzie. Można tu zobaczyć prawdziwe wiejskie obejście z zagrodą dla owiec pomorskich, kury czubatki dworskie, czubatki brodate i białoczuby polskie oraz piękne kozy rasy barwnej uszlachetnionej. Na terenie gospodarstwa nie brak również kotów i psów, jak na prawdziwą wieś przystało. Zwierzęta są łagodne i przyzwyczajone do kontaktu z dziećmi. Właściciele gospodarstwa Baba Luda odwiedzą przedszkolaki z ciekawą prezentacją  (godz. 9.00).