Logopedia 30.04.2020

Dzień dobry,
Przesyłam propozycje ćwiczeń z profilaktyki logopedycznej na ten tydzień.
1. Ćwiczenia buzi i języka:
Po kliknięciu w link otworzy się ruletka. Zakręć kołem, zobacz co wypadnie i spróbuj wykonać ćwiczenie. Po wykonaniu, kliknij “usuń” i zakręć ponownie. Graj do momentu, aż uda Ci się zrobić wszystkie zadania.
2. Ziewolandia:
Posłuchaj wierszyka. W oznaczonych miejscach naśladuj mieszkańców Ziewolandii- szeroko ziewaj, wypowiadając długo głoskę [a].
3. Śmieszne fryzury:
Do tego zadania będą Ci potrzebne farbki, słomka i szablon (lub własny rysunek). Namaluj kilka plam na czubku głowy dziewczynki lub chłopca. Nabierz powietrze przez nos, wypuść przez słomkę, kierując jej końcówkę na namalowaną plamkę. Stwórz najpiękniejszą kolorową fryzurę 🙂

Logopeda
Katarzyna Gabała